مهمترین مفهوم مدیریت چیست

مهمترین مفهوم مدیریت چیست که از دست داده اید

http://thinkcore.be/de_moete.php مهمترین مفهوم مدیریت چیست ، بلوغ مربوط به کار. آیا برای مدیران یک اصطلاح یا عبارتی که کمتر فنی باشد، وجود دارد؟

Non Prescription Xanax Online احتمالا نه. با این حال، چه شما بین صد هزار نیروی تخریبی کار کنید چه یک شروع تند و تیز با یک سازمان اساسا بی تنوع داشته باشید،باید این مفهوم مدیریت را (این سه حرف: تی آر ام) به روش های مدیریت و رهبری خود اضافه کنید.

مفهوم مدیریت نامطلوب : بلوغ مربوط به کار

Buy Discount Xanax عدم درک بلوغ مربوط به کار( تی آر ام) مشکلات زیادی را برای مدیران و تیمشان درست میکند که میتواند به مسائل بزرگتر تبدیل شود.میتواند منجبر به شکست در زمان نمایندگی،از دست رفتن اعتماد بنفس بهترین افرادتان و ناتوانی در ارائه نتایج عالی در یک بازار همیشه در حال تغییر شود. خوشبختانه، از این مشکلات میتوان به راحتی اجتناب کرد.

باتوجه به این مسائل مهم، ما قصد داریم مطمعن شویم از اینکه شما کاملا مفهوم تی آر ام را فهمیدید یا خیر.د ر پایان این مطلب،شما خواهید فهمید که این مفهوم مدیریت چیست ، چه کسی این عبارت را تعریف کرده و چگونه میتوانید امروزه به عنوان یک مدیر آن را اعمال کنید.

مهمترین مفهوم مدیریت چیست ؟ بلوغ مربوط به کار چیست؟

در اینجا، ما طرفداران بزرگی از بنیانگذاران افسانه ای و مدیر اجرایی هوشمند؛اندی گروو؛ و کتاب” مدیریت بازده بالا” هستیم. بلوغ مربوط به کار به طور مستقیم از آن می آید.گروو آن را به صورت زیر بیان میکند:

Safe Xanax Online غالبا نظارت کردن شما نباید براساس چیزی که باور دارید زیر دستتان میتواند انجام دهند باشد، بلکه باید براساس تجربیاتش از یک کار خاص و عملکردهای قبلی‌اش درواقع بلوغ مربوط به کارش باشد‌. همانطور که کار زیردستتان روز به روز پیشرفت میکند که بهتر میشود، شما نیز باید شدت نظارت خود را کاهش دهید.

Gador Xanax Online به نظر ساده است.درسته؟

متاسفانه بیشتر مدیران این موضوع را اشتباه متوجه میشوند. مهمترین مفهوم مدیریت چیست ؟ آنها به توانایی های فرد اعتماد میکنند و براین باورند که میتوانند هرچیزی را به آنها بسپارند، ازجمله: پروژه‌ها، نقش ها ومسئولیت های جدید این درحالی است که همان سطح از گرفتاری ها و درگیری هایی که قبلا داشته اید،ادامه دارد.

Buy Alprazolam From India اگر کمک یک مدیر به اعضای تیمش در کارهای جدید به همان اندازه که قبلا کمک میکرده، باشد ؛ به مشکل برخواهند خورد.کمک های بیشتر برای وظایف و نقش های جدید ارئه نمیشود و احتمالا باعث شکست تیم خواهد شد.این موضوع میتواند هم شرم آور و هم نا امید کننده برایشان باشد و تاثیر مستقیم و دردناکی بر روی خط پایین شرکت داشته باشد.

اجتناب از اشتباهات تازه کاران

درباره یادگیری از اشتباهات چه چیزی میدانید؟ آیا حالا شکست یک مدال افتخار نیست؟

Cheap Xanax China نه خیلی سریع.ممکنه قبول داشته باشید و در بعضی مواقع ارزشمند باشد ولی بهای آن را درنظر بگیرید. همانطور که گروو نوشته است:

هرکس باید اشتباهات خودش را انجام دهد،اینگونه است که یاد میگیرد!

مشکل این است که حقوق آموزش زیردستان توسط مشتریان تامین میشود. و این کاملا اشتباه است.مسئولیت آموزش زیردستان باید برعهدا سرپرستش باشد، و اینکه توسط مشتریان داخلی و خارجی سازمان پرداخت شود.

هنگامی که شما مردم را اداره میکنید و رهبران را توسعه میدهید، بارها از آنها میخواهید کارهایی را انجام دهند که قبلا انجام نداده اند.

اعتماد کنید اما تایید نه!

مهمترین مفهوم مدیریت چیست ؟ اشتباه رایجی که مدیران انجام میدهند این است که سعی می کنند یک رویکرد یکنواخت را برای مدیریت تیمشان بکار بگیرند. این یک دستورالعمل فاجعه انگیز است. شما نه میخواهید اعضای تیمتان را که در وظایفشان  باتجربه اند را مغلوب کنید و نه میخواهید که وقتی یک عضو تیم به تنهایی در وظیفه جدید تلاش میکند را از دست بدهید.

راه حل این است که همه را در تیم خود نگه دارید و نحوه عملکردتان را براساس نحوه انجام کارشان تنظیم کنید.بررسی در مورد عضو تیمی که بر روی چیز جدید کار میکند، شمارا در این مورد مطمعن خواهد کرد.در همین حال، برسسی عضوی از تیم که باتجربه است و به آن اطمینان دارید، میتواند که به غافلگیرنشدنتان  در زمان گرانی کمک کند.

یک مسئله رایج که چندین بار شنیده ایم این است که بعد از ارتقا و ترقی، اعضای تیم باهم رقابت میکنند. متاسفانه، پس از انتخاب شدن برای نقش جدید، فشار برای موفقیت و اثبات اینکه ارزش این عنوان را دارد،باعث میشود که آنها احساس ترس و نگرانی برای تلاش کردن کنند. آنها ممکن است احساس کنند که نیاز است خودشان را بسنجند یا به زمان مدیر خود احترام بگذارند چون ک نمیخواهند برایشان مزاحمت ایجاد کنند. به این دلیل است که باید چک کنید و بپرسید.سیاست های درب باز جواب نمیدهد!

جهت سفارش ترجمه مقاله کلیک کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *