ترجمه مقاله مدیریت گرایش بازاریابی

ترجمه مقاله مدیریت گرایش بازاریابی – ترجمه مفاهیم

ترجمه مقاله مدیریت گرایش بازاریابی در کانون ترجمه ملّت توسط دانش آموختگان دانشگاه های معتبر کشور انجام می شوند که تجربه بالایی در ترجمه متون فارسی به انگلیسی جهت چاپ در مجلات معتبر بین المللی را دارا هستند. ترجمه مقاله مدیریت گرایش بازاریابی امروزه مورد توجه بسیاری از دانشجویان قرار گرفته است.

در اینجا به بررسی پنج مفهوم اصلی در مدیریت بازاریابی می پردازیم.

۱.مفهوم تولید: این مفهوم یکی از قدیمی ترین مفاهیم تجارت است.این مفهوم ادعا میکند که مصرف کنندگان محصولاتی را که به طورگسترده در دسترس و ارزان هستند را ترجیح میدهند.مدیران با کمک این مفهوم،توجه خود را بر دستیابی به بازده بالای تولیدی، هزینه های کم و توزیع توده ای متمرکز میکنند.انها معتقدند که مصرف کنندگان اصولا به محصولاتی که در دسترس هستند و هزینه پایینی دارند علاقمندند.این گرایش در کشور های در حال توسعه، جایی که مصرف کنندگان بیشتر از ویژگی های ظاهری محصول به خود محصول و بدست آوردن راحتش اهمیت میدهند،بیشتر دیده میشود.

۲.مفهوم محصول: این گرایش بیان کننده این است که مصرف کنندگان از آن دسته از محصولاتی که ویژگی های نوآورانه و عملکرد و کیفیت بیشتری را ارائه میدهند، طرفداری خواهند کرد.مدیران با توجه به این مفهوم، بروی تولید محصولات برتر و بهبود آنها در طول زمان تمرکز میکنند.آنها بر این باورند که خریداران ، محصولات با کیفیت خوب را تحسین میکنند و میتوانند کیفیت و عملکرد انها رل ارزیابی کنند.با این حال، این مدیران گاهی اوقات به یک محصول علاقه پیدا میکنند و توجه نمیکنند که بازار چه محصولاتی را نیاز دارد.

بررسی مفاهیم فروش و بازاریابی در مدیریت بازاریابی

۳.مفهوم فروش: این یکی دیگر از گرایش های معمول تجارت است.این گرایش ادعا میکند که مصرف کنندگان و تجارت ها، اگر تنها باقی بمانند، معمولا به اندازه کافی از محصولات شرکت، خرید نخواهند کرد.بنابراین سازمان باید فروش تهاجمی و پیشرفت تلاش را متقبل شود.این مفهوم بر این باود است که مصرف کنندگان به طور معمول نشان میدهند که در برابر خرید مقاوم هستند و باید به سمت خرید کردن با سیاست روانه شوند.همچنین فرض میکند که شرکت دارای ابزارهای فروش و تبلیغاتی موثر برای تحریک خرید بیشتر است.اکثر شرکت ها مفهوم فروش را وقتی که بیش از حد ظرفیت محصول دارند، تمرین میکنند. هدف آنها این است که چیزی که تولید میکنند را به جای چیزی که بازار میخواهد و نیاز دارد، بفروشند.

۴.مفهوم بازاریابی: این یک فلسفه تجارت است که  سه گرایش تجاری بالا را به چالش میکشد.عقیده اولیه و مرکزی آن در دهه ۱۹۵۰ شکل گرفت.این گرایش نشان میدهد که کلید دستیابی به اهداف سازمانی(هداف فروش شرکت) شامل بهتر و موثر تر بودن شرکت از دیگر رقبا در تولید، عرضه و ارتباط با مشتریان موردنظر است. مفهوم بازاریابی بر چهار رکن است: بازار هدف، نیازهای مشتری، بازاریابی متحد و سودآوری.

تماییز بین مفهوم فروش و مفهوم بازاریابی

۱.مفهوم فروش بروی نیازهای فروشنده متمرکز است ولی مفهوم بازاریابی بر روی نیازهای خریدار.

۲.مفهوم فروش با نیاز های فروشنده که موجب تبدیل محصول به پول نقد میشود، درگیر است. مفهوم بازاریابی با ایده رضایت از نیاز مشتری توسط محصول به عنوان یک راه حل برای مشکلات(نیازهای) مشتری سر و کار دارد.

مفهوم بازاریابی یک تغییر عمده در گرایش های امروزه شرکت را ارائه میدهد که پایه و اساس برای دست یابی به مزیت رقابتی را فراهم می آورد. این فلسفه مبنای فروش مشورتی است.مفهوم بازاریابی به یک گرایش پنجم و اصلاح شده شرکت تبدیل شده است.

مفهوم بازاریابی اجتماعی: این مفهوم بیشتر نظری و تئوریک است و بدون شک در آینده به روی روش های فروش و بازاریابی موثر واقع خواهد شد.

۵.مفهوم‌ بازاریابی اجتماعی: این مفهوم میگویید که وظیفه سازمان، تعیین نیازها و خواسته ها و منافع بازار مورد نظر و ارائه رضایت موثرتر و مطلوب تر از رقبا است.( این اصلی ترین مفهوم بازاریابی است). علاوا بر این، ادعا دارد که همه اینها باید به گونه ای انجام شود که سلامتی جامعه و مصرف کنندگان حفظ شود.

جهت سفارش ترجمه مقاله کلیک کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *