ترجمه مقالات مدیریت منابع انسانی در کانون

ترجمه مقالات مدیریت منابع انسانی در کانون ترجمه ملّت

ترجمه مقالات مدیریت منابع انسانی در کانون ترجمه ملّت با کیفیت بسیار عالی توسط دانش آموختگان دانشگاه های برتر کشور. مدیریت منابع انسانی یک اصطلاح است که  سیستم رسمی طراحی شده را برای مدیریت مردم در داخل یک سازمان تعریف میکند. مسئولیت های مدیر منابع انسانی به سه حوزه عمده تقسیم میشوند: کارکنان، پاداش کارمند و سود، و طراحی کار. اساسا، هدف مدیریت منابع انسانی  به حداکثر رساندن بهره وری یک سازمان توسط بهینه سازی کارایی کارمندانش است.

ترجمه مقالات مدیریت منابع انسانی در کانون ترجمه ملّت مرکز ترجمه متون و مقالات تخصصی. ترجمه مقاله از مهم ترین خدمات کانون به شمار می رود.

با وجود اینکه در دنیای تجارت سرعت تغیرر در حال افزایش است ولی بعید است که این وظیفه در هیچ راهی تغییر کند. همانطور که ادوارد گوبمن در مجله استراتژی تجارت مشاهده کرد” ماموریت اساسی و اصلی منابع انسانی  همیشه به دست می آورد، توسعه میدهد و استعداد هارا حفظ میکند؛ نیروی کار را با تجارت همسان میکند و بهترین مشارکت کننده در تجارت است. این سه چالش هرگز تغییر نمی کند.

اخیرا، بخش سازمان منابع انسانی به مرحله های پایینتر سلسه مراتب شرکت های بزرگ فرستاده شد،با وجود این حقیقت که وظیفه آن تقویت کردن و قوی کردن آنچه است که بارها ذکر شده و در نتیجه قانونا نیروی کار، بزرگترین منبع سازمان است.اما در سالهای اخیر تشخیص اهمیت مدیریت منابع انسانی برای سلامت کلی یک شرکت به طور چشم گیری افزایش یافته است. این تشخیص اهمیت مدیریت منابع انسانی یک تجارت کوچک را توسعه میدهد .

برای زمانی که به طورکلی آنها همانند سازمان های بزرگ آن حجم از نیاز های منابع انسانی را ندارند، همچنین آنها  با مسئله مدیریت شخصی که میتواند تاثیر قطعی بر روی سلامت تجارت بگذارد نیز روبرو میشوند. چنانکه آیروینک برستینر در رساله کوچک تجارت توضیح داد:” استخدام افراد مناسب و آموزش دادن خوب به آنها، اغلبرمیتواند به معنی تفاوت بین خراش دادن معیارهای معشیت و رشد پایدار تجارت است.بین تجارت های کوچک و بزرگ در مشکلات کارکنان تبعیضی وجود ندارد. این مشکلات بدون در نظر گرفتن اندازه تجارت،در هر تجارتی پیدا می شود.

اصول مدیریت منابع انسانی

مشاوران تجارت توجه داشته باشند که مدیریت منابع انسانی نوین و مدرن توسط چندین اصول مهم هدایت میشوند. شاید بزرگترین اصل یک تشخیص ساده درباره این مسئله باشد که منابع انسانی مهمترین دارایی های یک سازمان هستند؛ یک تجارت بدون مدیریت موثر این منبع موفق نمیشود .

یکی دیگر از اصل های مهم مدیریت انسانی  که توسط مایکل ارمستدانگ در کتابش به نام رساله مدیریت منبع انسانی بیان شده  این است که موفقیت یک تجارت به احتمال زیاد در صورتی بدست می آید که اگر سیاست های کارکنان و روش های شرکت ها و سازمان ها با هم ارتباط نزدیکی داشته باشند و یک مشارکت عمده را برای بدست اوردن  اهداف مشترک و برنامه های استراتژیک ایجاد کنند .

سومین اصل در این حوزه بیان میکند که مسئولیت منابع انسانی ، پیدا کردن، حفظ کردن، راهنمایی کردن و پرورش دادن کارکنانی است که  استعداد و اشتیاقشان  سازگار با نیاز های عملی و اهداف آینده شرکت باشد. از دیگر عوامل مدیریت منابع انسانی که فرهنگ سازمانی را شکل میدهد چه با تشویق همگانی و همکاری در سراسر شرکت، ایجاد سنجش عملکرد چه با انجام برخی اقدامات دیگر،از اجزای کلیدی در موفقیت تجارت هستند که ذکر شده است.مدیریت منابع انسانی خلاصه شده توسط امسترانگ میگوید :” یک رویکرد استراتژیک به اکتساب، انگیزه، توسعه و مدیریت سازمان منابع انسانی است.این به شکل دادن یک فرهنگ سازمانی مناسب اختصاص داده شده است و برنامه هایی را که منکعس کننده و پشتیبان  ارزش های اصلی سازمانی هستند را معرفی میکند و موفقیتش را تضمین میکند.

جهت سفارش ترجمه کلیک کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *